Street Waves

Co to w ogóle jest? To spotkania z szergiem imprez (koncertów, warszatatów, gier) organizawatych co rocznie przez Instytut Kultury Miejskiej www.ikm.gda.pl. Tematem StreetWaves w tym roku była samotność, „DOBRA SAMOTNOŚĆ”. Jak czytamy na stronie SW: „O samotności – doświadczeniu uniwersalnym i potencjalnie tak łączącym ludzi – mówi się trudno albo nie mówi się wcale. (…) „Dobra samotność” jest o oswajaniu i kojeniu stanu samotności. Można się poczuć bardzo samotnym zarówno w wielkim bloku mieszkalnym, jak i w lesie. Można też w obu tych miejscach poczuć się dobrze, bezpiecznie i u siebie. (..) Takie Streetwaves jako łagodny lek na samotność.”

Street Waves is a street festival with games, concerts, workshops and any other activities which main purpose is to take people out of galleries, pubs, buildings and locate them in the urban area. This year the main topic was „loneliness” and the background for the event was one of Gdansk biggest district full of block of flats, however, located next to the sea and the forest.

ST_001
Pierwszy dzień imprezy odbył się na Przymorzu w otoczeniu wieżowców, falowców, w sercu gdańskiego blokowiska / 1st day took place in Przymorze – center of Gdańsk block of flats
ST_002
Blokowisko blokowiskiem, ale widok jest wspaniały. W oddali widać Półwysep Helski / View from the top floor. Great visibility with Hel Peninsula in the background
ST_003
Blokowisko / Beauty of block of flats
ST_004
Blokowisko / Beauty of block of flats
ST_005
Blokowisko / Beauty of block of flats

ST_006

Gra w przestrzeni blokowej „Poszukiwani”. W pierwszej kolejności należało odnaleźć wskazówki dotyczących poszczególnych mieszkanów falowca a następnie odpowiedzieć na pytanie – który z mieszkańców lubi zupę pomidorową ;-) Mówiąc szczerze, zadanie wcale nie było takie łatwe. Ku uciesze uczestników, główne bohaterki gry pojawiły się osobiście na korytarzu w bloku na 9 piętrze ;-) / Game – first find all clues about some people living in this particular block of flats. Than check out which one of them doesn’t like tomato soup. Wasn’t that easy to guess! Main game stars were waiting for players at the top floor for a chat and photo. Real celebrities ;-)

ST_007
Wskazówki / Clues
ST_008
Rozwiązywanie zadania / Clues analyzing

ST_012

ST_011

ST_009

ST_010

Kolejną atrakcją było robienie spadochronu i puszczanie go z ostatniego piętra. Extra zabawa ;-) / Another attraction was hand made parachute workshop. Of course flying abilities were tested immediately. Great fun! ;-)

ST_013 ST_014 ST_015 ST_016 ST_017 ST_018 ST_019 ST_020 ST_021 ST_022

Natomiast oprawa muzyczna była w tym roku bardzo słaba. W sumie nie rozpoznawałam momentu strojenia instrumentów od faktycznego koncertu… / Just the music part was quite poor this year. Listening to this music was rather painful. 

ST_023 ST_024 ST_025 ST_026

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s