MONUMENTAL ART

Galeria Murali na gdańskiej Zaspie jest wspaniała. „Kolekcja Malarstwa Monumentalnego to zintegrowana galeria składająca się z 49 wielkoformatowych prac, w ramach której działają trzy powiązane z nią projekty: Festiwal Monumental Art, Gdańska Szkoła Muralu oraz Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Pierwsze prace w Kolekcji powstały w 1997 roku podczas festiwalu zorganizowanego w ramach obchodów tysiąclecia Gdańska. Do idei rozwoju kolekcji powrócono w 2009 roku, gdy po raz pierwszy odbył się Festiwal Monumental Art.” [Żródło: Murale Gdańsk Zaspa]. Szczegóły zarówno o projekcie, zwiedzaniu jak i samych pracach dostępne są na stronie Murale Gdansk Zaspa.

For all street art fans there’s one amazing place in Gdansk Zaspa where you can check out more than 40 monumental art.”The Monumental Painting Collection in Gdansk is an integrated open air gallery consisting of 49 large format murals painted in the settlement of Zaspa. The collection integrates three other related activities:Monumental Art Festival, Gdansk School of Mural and  Local Guides. The first 10 pieces in the Collection were painted in 1997 during the festival organised to celebrate the 1000th anniversary of Gdansk. The idea was revived in 2009 with the Monumental Art Festival. [Source: Murale Gdańsk Zaspa]. More details available here: muralegdanskzaspa.pl/en/.

ZASPA 001

ZASPA 002

ZASPA 002a

ZASPA 010

ZASPA 008

ZASPA 014

ZASPA 015

ZASPA 013

ZASPA 012

ZASPA 003

ZASPA 009

ZASPA 004

ZASPA 018

ZASPA 005

ZASPA 007ZASPA 019 ZASPA 016 ZASPA 017

Reklama

4 comments

  1. genialne! Przygotowuję się do odkrywania polskiego street artu jak tylko tam zawitam i widzę, że i do Gdańska jest po co pojechać :)

  2. Zdecydowanie jest co oglądać ;-) Podobne perełki kryją się w Gdyni. Daj znać jakbyś miała zawitac do Trójmiasta (mogę dać kilka wskazówek ;-) )

    • może w sierpniu/wrześniu się uda i na pewno wtedy zgłoszę się po wskazówki, choć póki co nastawiam się jedynie na Poznań i Warszawę :)

      • Obecnie eksploruje Poznań i jestem zachwycona ;-) Czekam na wyniki Twoich wycieczek ;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s